Nawracające dolegliwości bólu gardła promieniujące do ucha

Od dłuższego czasu mam nawracające dolegliwości polegające na bólu gardła a właściwie szyi po prawej stronie trochę pod żuchwą, ból promieniuje do ucha. Od wewnątrz boli po prawej stronie pod językiem, język w tylnej części aż do gardła (język w gardle boli tak jakby było do niego z coś wbite i stale wbiało się głębiej). Ból pojawia się czasami przy przełykaniu ale również w czasie się wania itp. czynnościach które angażują ww. cześć gardła i ję żyją. Proszę o sugestie.

Witam,

Bez zbadanie Pani trudno postawić diagnozę. Z uwagi na charakter zmian i okolicę sugerowałbym zgłoszenie się do laryngologa. Przyczyn może być wiele, np. zapalenie ślinianki, kamień w śliniance, ropień itd. - dolegliwości bólowe mogą być odbierane również w innych miejscach. Warto jak najszybciej odwiedzić lekarza, niewykluczone, że potrzebne będzie jakieś leczenie np. odbarczenie, antybiotykoterapia itd. Bez zbadania Pani trudno postawić 100% rozpoznanie.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz