Nawracające grzybice pochwy i posiew

Witam! Od wielu lat zmagam się z nawracającą grzybicą pochwy, przynajmniej na to byłam leczona, zalecono mi wyk posiew z pochwy na grzyby i bakterie. Wynik posiewu wyhodowano Lactobacillius sp. - b. liczne, grzyby- wynik ujemny, pałeczki kwa. mlek. b. liczne, leukocyty (-), w uwagach cytoliza Doederleina- lekarz mówi, że wszystko jest ok, więc skąd ten dyskomfort, który ciągle odczuwam, głównie jest to pieczenie? Nie mogę normalnie funkcjonować, gdyż ciągle mnie piecze i swędzi, proszę o pomoc.

Wynik posiewu jest prawidłowy. Przyczyną uporczywego świądu i pieczenia może być alergia na środki czystości. Warto więc wypróbować preparaty hypoalergiczne zarówno stosowane do higieny intymnej , ale również do prania bielizny.