Nawracające infekcje górnych dróg oddechowych i refluks żołądkowy

Witam . Od 3 lat mam infekcje górnych drog oddechowych . Nie mam nigdy gorączki , mam bol gardla suchość w gardle ogolne rozbicie i promieniujacy bol do uszu .niestety za każdym razem biore antybiotyk. bylam u 4 laryngologów kazdy stwierdzil ze nie musze usuwac migdalow . Mam tez refluks zoladka czy mozliwe jest ze infekcje są spodowane cofaniem sie treści żołądkowej do gardla ? Tak stwierdzil jeden z laryngologów . Proszę o pomoc

Witam, jest to możliwe proszę w porozumieniu z lekarzem zastosować dietę łatwo strawną z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego . Produktami działającymi pobudzająco na wy­dzielanie soku żołądkowego są: potrawy smażone na tłuszczu, sosy przyrządzane na zasmażkach, mocne wywary z mięsa lub kości, esencjonalne wywary z warzyw i grzybów, galarety z mięsa i z ryb, kawa naturalna i mocna herbata, produkty marynowane, potrawy smażone, pieczone, ostro przyprawione, konserwy mięsne i rybne, alkohol.W celu zmniejszenia drażnienia mechanicznego błony śluzowej żo­łądka z diety wyklucza się pieczywo razowe, grube kasze, surowe warzywa i owoce, ponieważ są one źródłem dużej ilości błonnika po­karmowego. Aby nie drażnić termicznie ścian żołądka, nie należy po­dawać potraw zbyt gorących i zbyt zimnych. Ważne: • Unikanie jedzenia posiłków późno wieczorem, ostatni posiłek 3-4 godziny przed snem • Unikanie popijania posiłków nadmierną ilością wody, ponieważ zwiększa to ilość pokarmu w żołądku , co ułatwia jego cofanie się do przełyku • Nie kłaść się bezpośrednio po posiłku, ponieważ ułatwia to cofanie się pokarmu • Leżenie z wysoko uniesioną górną częścią ciała • Unikanie noszenia ciasnej odzieży • Unikanie dźwigania ciężarów • Nie wykonywanie głębokich skłonów po posiłku