Nawracające infekcje i przerost trzeciego migdałka u 4-latka

Witam moj 4 letni syn od pół roku ciągle ma jakieś infekcje: kaszel, katar, gorączka, ból gardła. Stwierdzono przerost trzeciego migdałka i skierowano go na zabieg. ale czy powodem tych nawracajacych infekcji mogą byc pasozyty? czy moge sama przeprowadzic odrobaczenie i czy mu to nie zaszkodzi. dziękuje za odpowiedź

Absolutnie nie można bez wykonanych badań kału w kierunku na pasożyty odrobaczać dziecka, stosowanie leków tylko na zlecenie lekarza/proszę nie porównywać dziecka do odrobaczania psów/!