Nawracające infekcje i stany zapalne organizmu

Cały czas choruję, mam różne zapalenia, zauważyłam, że zdarza mi się to znacznie częściej niż innym. Było już zapalenie spojówek, ślinianek przyusznych, gardła itp. Dziś robiłam na przykład biopsję, bo zdiagnozowano małego włókniaka-ciągle coś. Łapię wirusy, bardzo łatwo się przeziębiam i zarażam, co bywa dość uciążliwe. Mam uczulenie na kurz, zwierzęta. Mam 23 lata. Jak podnieść odporność? Czy łykać suplementy diety? Badałam krew-wyszło trochę za mało białych krwinek, poza tym ok.

Izolowana leukopenia może mieć wiele przyczyn. Niektóre to groźne choroby, takie jak pewne typy białaczki, czy zakażenie wirusem HIV ( AIDS, wbrew obiegowej opinii, nie jest chorobą marginesu, więc proszę nie odrzucać takiej możliwości ). Może też być spowodowana przez zatrucie związkami organicznymi ( np pochodne benzenu ). Przewlekły stres też może powodować leukopenie, nawet do dosyć niskich wartości ( i jest to właśnie najczęstsza przyczyna izolowanej leukopenii). Niestety, nie podała Pani ani wartości liczby leukocytów, ani podziału ich populacji, co nie pozwala na bardziej precyzyjne stawianie hipotez. W każdym wypadku powinna Pani skontaktować się z lekarzem POZ, który poprowadzi dalej Pani przypadek, i jeśli zajdzie potrzeba, pogłębi diagnostykę i/lub skieruje do specjalisty.

żadne suplementy tylko ruch na świeżym powietrzu - trzeba zahartować organizm i przyzwyczaić do nagłych zmian temperatur - proponuje kilkanaście minut rano biegać np choćby co 2- gi dzień lub przynajmniej raz w tygodniu korzystać z basenu...