Nawracające infekcje pochwy a problemy jelitowe

Witam, od 2 lat cierpię na nawracające infekcje pochwy. Po każdej wizycie u ginekologa mam spokój najwyżej na miesiąc mimo tego, że przestrzegam zasad higieny i biorę probiotyki. Od kilku miesięcy mam też problemy jelitowe takie jak: ból brzucha, gazy, wzdęcia,przelewanie i burczenie w jelitach, uczucie pełności i czasem zaparcia. Stąd moje pytanie czy te dolegliwości się wiążą ze sobą? Czy mogę mieć grzybicę jelit? Jeżeli tak to do jakiego lekarza się udać gastrologa czy ginekologa? Pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Do czasu wykonania badań nie można potwierdzić ani wykluczyć wspólnej przyczyny opisywanych problemów. W celu diagnozy sugeruję kontakt z gastrologiem.