Nawracające infekcje pochwy a wyniki badań

Dzień dobry, Mogłabym prosić o interpretacje wymazu z pochwy?: Z badanego materiału wyhodowano: 1. Lactobacillus spp. WZROST -średnio obfity ILOŚĆ - SZCZEP - PATOGEN ALARMOWY - od 3miesięcy borykam się z zakażeniem pochwy, przepisywano mi różne tabletki i maści ale zawsze wracało. Dlatego postanowiłam zrobić wymaz (żaden ginekolog nie zlecił mi badań), nie bardzo rozumiem co to oznacza,bo wiem, że te bakterie są dobre.. Mogłabym liczyć na pomoc? pozdrawiam i dziękuję.

Piotr Pilarski

Wzrost Lactobacillus nie jest nieczym nadzwyczajnym. Nie rozumiem dlaczego jest dopisek patogen alarmowy. Sugeruję skontaktować się z laboratorium.

Pozdrawiam.