Nawracające krwawienie dziąseł a alergia

Witam. Mam cykliczny, ciagle nawracajacy problem z krwawieniem dziąseł. Pomaga tylko antybiotyko terapia jednwk po ok miesiacu po jej zakonczeniu problem wraca nasilajac sie z czasem. Czy wpływ na to może mieć alergia i w jakim kierunku robic badania w celu zdiagnozowania problemu? Byłem juz u dwuch lekarzy jednak nie otrzymalem jednoznacznej diagnozy. Morfologia nic nie wykazała. Dodam ze prawdopodobnie przez ten stan rzeczy miewam również cykliczne stany zapalne gardła i powiekszone węzły ch.

W 99% przypadków krwawienie dziąseł jest spowodowane zaleganiem kamienia nad i pod dziąsłowego. Usunięcie kamienia oraz wykonanie zabiegu regenerującego przyzębie Vector powinno trwale rozwiązać problem. Należy pamiętać że bez odpowiednich nawyków higienizacyjnych w codziennej profilaktyce problem powróci. Konieczna jest wizyta u stomatologa i przygotowanie indywidualnego planu leczenia.

Pytanie czy był Pan u stomatologa .Jeśli nie radzę udac się i sprawdzić czy przyczyną stanu zapalnego (skoro antybiotyk pomaga) nie jest zalegający kamień i płytka nazębna.
W takim przypadku usunięcie kamienia i miejscowe leczenie p-zapalne zwykle wystarczają. Najpierw wykluczyć trzeba najprostrze przyczyny.
Jeśli to wszysko jest w porządku a objawy nadal występują proponuję konsultację stomatologa specjalisty chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.