Nawracające myśli o dziewczynie i nieokreślone emocje u 19-latka

Mam co jakiś czas dziwne myśli. Martwię się rzeczami, które nie mają sensu. No może nie tyle martwię to wzbudza to we mnie nieokreślone emocje. Jestem mężczyzną. Mam 19 lat. Np. dzisiaj myślałem o rozmowie dziewczyny do której coś tam czuję z nauczycielką. Głównie są to emocje mające związek z tą dziewczyną. Może jestem uzależniony?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, biorąc pod uwagę, że emocje, które się pojawiają są "nieokreślone". Wskazówką dla nas jakie emocje odczuwamy jest to jakie myśli przychodzą nam do głowy (np. pomyślałem, że nie dam sobie rady - więc poczułem lęk). Pomocna może być w tym wizyta u psychologa. Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Od czego czuje się Pan uzależniony? Każdy z nas miewa różnego rodzaju myśli. Czasami mogą się one wydawać dziwne, nietypowe, ale tak naprawdę nie ma z nich niczego niepokojącego. Wynikają np. ze stanu zakochania, przemęczenia, stresu lub są związane z okresem dojrzewania i naturalnymi w tym czasie rozważaniami, dylematami, poszukiwaniami, wyborami. Czasami jest jednak tak, że nasze myśli stają się natrętne, uciążliwie, sprawiają ból, denerwują, są niezrozumiałe, niechciane, chaotyczne, utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jeśli tak jest w Pana przypadku, proszę skonsultować się z psychologiem albo lekarzem psychiatrą, aby stwierdzić, jaki jest charakter i przyczyny Pana natrętnych myśli i czy należy podjąć jakieś działania - np. psychoterapeutyczne.

Pozdrawiam!