Nawracające nudności z powodu stresu

Witam. Od około dwóch lat obserwuję u siebie nawracające nudności. Zdarza się to około raz/dwa razy na miesiąc i trwa po 2-3 dni. Czasem dochodzi do tego niewielkie rozwolnienie. Mam w tym okresie apetyt i nie wymiotuję, nic mnie nie boli. Najbardziej przeszkadzają mi te mdłości i to że regularnie się powtarzają. Brałem nifuroksazyd, ale nie pomaga. Proszę o poradę, co to może być? Podejrzewam, że to od ciągłego stresu, ale nie mam pewności. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Rzeczywiście może tak być, że jest to ostra rekacja stresowa. Jeśli tak jest to warto przemyśleć konsultację z psychologiem, który wskaże Panu najbardziej do pana problemu dostosowane techniki radzenia sobie ze stresem. Na początek proponuję przetestować trening relaksacyjny Jacobsona (relaksacja progresywna), którego nagrania znajdzie Pan w internecie. Pozdrawiam.