Nawracające problemy z gardłem a skrzywiona przegroda nosowa

Od pół roku mam problemy z gardłem. Średnio raz w miesiącu gardło robi się czerwone, czasem boli, a niekiedy jest to takie tylko zaczerwienienie. Laryngolog stwierdził, że przyczyną tego jest skrzywiona przegroda nosowa, ale skrzywioną mam od lat, a te problemy dopiero pół roku. Stosuje objawowo Tantum Verde Spry i po 3-4 dniach gardło wraca do stanu wyjściowego, ale wciąż problem się powtarza. Załączam zdjęcia na forum http://forum.abczdrowie.pl/forum-zdrowie/1361754,czeste-problemy-z-gardlem

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety cieżko stwierdzić bez wykonania dokładnego badania co jest problemem. Możliwe ze moze byc taka przyczyna jaka mowi laryngolog i moze tak być ze objawy zapalenie pojawiły sie dopiero teraz. Zalecam stosowac sie do zalecen lekarskich i powtórzyć ewentualnie wizyte u laryngologa. Pozdrawiam