Nawracające ropnie okołoodbytnicze i świeża krew w stolcu

Witam. W skrócie przedstawię mój problem. 2 lata temu miałem ropień około odbytniczy, został usunięty operacyjnie, ale niestety ropnie pojawiają się znowu, w miejscu gdzie był ropień i gdzie się pojawia znowu czuje ból i pod skóra coś twardego. Zawsze w tym samym miejscu się pojawia. Przynajmniej raz w tygodniu w stolcu pojawia się świeża krew. Proszę o poradę, pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z chirurgiem, być może jest to przetoka odbytnicza, która może być powikłaniem ropnia i wymaga leczenia chirurgicznego.