Nawracające silne bóle stawów, bóle żeber i częste infekcje dróg oddechowych

Od kilku lat mam nawracające, silne bóle stawów (nadgarstki, okolice kostek), a od kilku miesięcy również bóle żeber oraz bardzo częste infekcje dróg oddechowych (zapalenie gardła).Przy tym silne, ściskające bóle głowy i gardła. Otrzymywałam różne szczepionki uodparniające lecz bezskutecznie.Morfologia wychodzi dobrze, tarczyca tak samo.Jakie badania powinnam jeszcze wykonać?Czy to, że ponad 10 lat temu byłam ugryziona przez kleszcze może być powodem tych dolegliwości?

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, mogą wskazywać na boreliozę, dlatego należy zrobić stosowne badania. Mogą one również mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest wtedy psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również artykuł:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej