Nawracające stany zapalne przy NuvaRing

Stosuję od 3 lat nuva ring, od ponad roku mam nawracające stany zapalne, bakterie, grzyby. Dla partnera pani doktor nigdy nic nie dawała. Zmieniałam lekarza, kwasu mlekowego brak, obecne liczne bakterie, 3 dni wczesniej!!! byłam na kontroli u "starej" pani doktor , było ok. Lekarz kazał zrezygnować z nuva ring, na bakteria od razu dał tez lek dla męża, zalecił spiralkę. Chyba tak zrobie, mam 49 lat, nie planuję juz dzieci. Czy spiralka bedzie lepsza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanej sytuacji być może rzeczywiście lepsza będzie wkładka. Sugeruję zaufać lekarzowi prowadzącemu i postępować wg jego zaleceń.