Nawracające torbiele, plastry Evra a plamienie międzymiesiączkowe

Witam. Prawie od dwóch lat walczę z torbielami. Po czasie się zawsze wchłaniają choć za każdym razem wielkością i dolegliwościami kwalifikowałam się do zabiegu usunięcia. Mam 19 lat i lekarz mówi, że jestem młoda i na taki zabieg skieruje mnie w ostateczności. Przepisał mi plastry Evra, które stosuje dopiero drugi tydzień , ale od miesiączki ciągle plamie bezustannie. Nigdy nie miałam kłopotów z miesiączkowaniem, ani nie były one bolesne. To moja pierwsza antykoncepcja. Czy to coś poważnego?

Witam! Torbiele jajnika są dość częstą dolegliwością młodych kobiet pojawiającą się w wyniku, czasem nieuchwytnych zaburzeń równowagi hormonalnej. Zabieg operacyjny rzeczywiście jest tutaj ostatecznością. Dużo bardziej korzystne w takich przypadkach jest leczenie hormonalne.