Nawracające torbiele podskórne

Witam mam nawracające torbiele podskorne w okolicy barku zawsze w tym samym miejscu różni się tylko kilkoma cm średnio co rok Drugi był badany okazało się ze to torbiel.w stanie zapalnym bez komórek nowotworych Czy jest możliwość leczenia lub zapobiegania występowaniu Jakie badania zrobić ?

Nie wiem o jakie torbiele chodzi bo torbiel to szerokie pojęcie. Jeżeli chodzi o czyraki lub kaszaki to trzeba wykluczyć cukrzycę oraz udać się do dermatologa by opracować plan leczenia /jeżeli zmiany dotyczyły skóry,do ortopedy jak sprawa dotyczy kości. ..../

Bez obejrzenia zmian i wykonania badań ciężko cokolwiek doradzić- prosze udać się do swojego lekarza prowadzącego i postępować wg jego zaleceń lub skonsultować się u innego lekarza tej samej specjalizacji.