Nawracające zapalenie jamy ustnej i problemy z układem pokarmowym

Mam protezy zebowe. Od niemal roku zmagam się z nawracającym zapaleniem jamy ustnej. Ostatnio mam problemy z układem pokarmowym-bole brzucha, luźne stolce z domieszką śluzu, odbijania, gazy oraz szczypiący język i niesmak w ustach. Jestem załamana! Dodam, źe 2 lata temu mialam robioną gastroskopię i kolonoskopię. Gastroskopia wykazala podrażnienia błony śLuzowej źołądka, a kolonoskopia uchyłki jelita grubegoAktualnie jestem przeziębiona i zaźywam taromentin. Mam 66 lat. Co mam robić?

Aleksander Ropielewski

Należy zidentyfikować prrzyczynę nawracajacego, czy też przewlekłego zapalenia jamy ustnej (protezy zębowe są częstą przyczyną) i podjąć skuteczne leczenie - w tym celu proszę skontaktwać sie z laryngologiem lub dentystą. Odnośnie pozostałych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego nalezałoby pogłębić diagnostykę ponieważ przyczynami mogą być istniejące zmiany (np. uchyłki jelita) jak i nowo powstałe.