Nawracające zapalenie pęcherza moczowego

Witam, W przeciągu 3 m-cy miałam 4 zapalenia pęcherza, ostatni raz z obecnością bakterii. Za każdym razem dostaję antybiotyki i po kilku tygodniach zapalenie wraca. Miałam robione usg i rtg brzucha, byłam też u ginekologa. Wszystko jest ok. 2 tyg. temu dostałam Amoxycyline (na podstawie antybiogramu) i znów mam infekcję. Cały czas odczuwam bóle w dole pleców. Nie widzę sensu w takim leczeniu. Co robić?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nawracające zapalenie układu moczowego wymaga przeprowadzenia pełnej diagnostyki urologicznej - proponuję konsultację u tego specjalisty po wyleczeniu infekcji. Lekarz zaproponuje Pani dodatkowe badania obrazowe oraz podejmie decyzję o ewentualnym włączenia profilaktyki w postaci np. stałego przyjmowania nitrofurantoiny.