Nawracające zapalenie pęcherza moczowego po stosunkach

Witam, Od kilku miesięcy mam problemy z pęcherzem, gdy zapalenie pęcherza zostanie wyleczone wraca po tygodniu lub dwóch, zazwyczaj występuje kilka godzin po stosunku. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Cały czas przyjmuję tabletki z żurawiną i witaminę C, ale to nie pomaga. Co może być przyczyną problemu i jak mogę zapobiec podobnym sytuacją w przyszłości?

Lek. Artur Jeliński Urolog

To co pani opisuje nazywane jest czasmi zespolem miodowego miesiaca wystepuje u mlodych kobiet ,niema jsenej skutecznej metody no moze poza unikaniem stosukow,proponuje porozmawia z urologiemna ten tema a do tego czasu oddac mocz przed stosukimem i po stosunku,uzywac firagin 3x2 tab w dniu i 2dni po stosuku czasmu zmainenie z biseptoloem 960 mg wx1 tab.Ponoc sie z tego wyrasta.

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
przyczyną jest nadkażenie własną florą podczas współżycia, jak temu zapobiec?, proponuję wykonać posiew moczu w razie infekcji, może to da wskazówkę do leczenia i zapobieżenia nawrotom
pozdrawiam