Nawracające zmiany na skórze w 14. tygodniu ciąży

Witam, po urodzeniu 1 dziecka zaczęły się u mnie problemy z nawracajacymi zmianami na skorze. Po testach okazało się ze uczulaja mnie konserwanty w kosmetykach i metale. Teraz jestem w ciąży w 14 tyg do tej pory udało mi się unikać maści ze sterydami ale zmiany się rozprzestrzeniaja pomimo tego że staram się unikać alergenów. Czy i jak długo mogę stosować advantan, jak ta maść może wpłynąć na rozwój dziecka.

Piotr Pilarski

Sterydy przenikają przez skórę i trafiają do krwiobiegu dlatego mogą mieć wplyw na płód szczególnie gdy stosuje się go na duzej powierzchni ciała. Odradzam Pani stosowanie tej maści. Moze ona prowadzić do zaburzenień rozwoju płodu np hipoplazji nadnerczy.

Pozdrawiam.