Nawracające zwichnięcie rzepki a konieczność operacji

Dzień Dobry, chciałam się zapytać, bo moja córka dosyć często ma problem z kolanem,tzn byliśmy u ortopedy i stwierdził,że ma nawracające zwichnięcie rzepki i że konieczna jest operacja,ale czy ta operacja jest konieczna? umówiłam się na wizytę prywatną z kolejnym lekarzem by bardziej przyjrzał się temu kolanowi,czy na tą wizytę muszę zrobić rezonans magnetyczny kolana ?bardzo proszę mi pomóc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję poczekać do wizyty. Lekarz po badaniu stwierdzi o konieczności wykonania dodatkowych badań.

Szanowana Pani,jeżeli do tej pory nie były wykonane żadne badania dodatkowe, a zwichnięcia rzepki stale powtarzają się to przed konsultacją u kolejnego ortopedy sugerowałbym wykonanie dwóch badań : rtg stawów kolanowych, rtg osiowe rzepek (przy kącie zgięcia 30,60 i 90st) oraz usg stawu kolanowego, którego dotyczy problem. Powinno to przyspieszyć diagnostykę konsultującemu córkę ortopedzie. Decydujące będzie jednak badanie kliniczne i po nim lekarz zadecyduje czy niezbędne są jeszcze inne badania poza proponowanymi przeze mnie w celu ustalenia dalszego postępowania (leczenie zachowawcze czy operacyjne, a jeśli tak to jaki rodzaj zabiegu) .Pozdrawiam