Nawracający czyrak u 30-latka

Witam! mam czyraka juz 2 razy był usuwany i dalej jest... jestem na ta chwile za granicą i nie moge wrocic do pl a do lekarza tutaj nie chce isc. leci ropa i boli i tak jak by sie powiekszał jakby sie robiło jajko .kiedys była kulka tylko.i mam pytanie czy moge uzyć maści ichtiolowej? bo jest duzo opini na ten temat...Bardzo proszę o jak najszybsza odpowiedz!

Można oczywiście użyć maści ichtiolowej, ale wątpliwe żeby w opisanym przez Pana stanie wystarczyła sama maść. Zwykle potrzebny jest antybiotyk i ewentualnie interwencja chirurga.