Nawracający katar i kaszel: jak mogę pomóc dziecku?

Witam! Moja córka ma 7 miesięcy. Od około 3 miesięcy ma ciagle powracający kaszel i katar, jest nam jej szkoda, bo nie wiemy w jaki sposób możemy pomóc. Mieszkamy w Wielkiej Brytanii, byłam kilka razy u lekarza, ale raz stwierdzono, że to  infekcja nie była, raz, że tak. Niic jej nie zapisalii. Ciągle tylko słyszałam: dać miskę z wodą do pokoju i kropelki miętowe na pieluchę i położyć niedaleko dziecka. Robiliśmy tak cały czas, ale problem dalej powraca. Na święta byliśmy w Polsce. Miała zrobione badania, krew i byliśmy u pediatry, która powiedziała, że też nic nie da. Już nie wiem, czy mam z nią wychodzić na dwór, czy ją przetrzymać w domu. Piorę pościel regularnie i wycieram kurze. W nocy śpi dobrze, ale jak się budzi to zaraz z nosa zaczyna jej lecieć woda i biala gęstsza wydzielina. Proszę o poradę. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Nwaracający katar i kaszel to bardzo mało specyficzne objawy, które mogą mieć bardzo różną etiologię. Właśnie dlatego zdiagnozowaniem takiego problemu powinien zająć się specjalista pediatra. Powinien zebrać dokłady wywiad, dokładnie zbadać dziecko i zlecić badania dodatkowe. Pozwoli to określić przyczynę jaką mogą być infekcje, wady układu oddechowego czy choroby przewlekłe. Proszę nie bagatelizować problemu! Takie działania jakie Pani opisała zdecydowanie nie wydają się być wystarczające.