Nawracanie grzybicy pochwy

Witam! Mam pytanie dotyczące stosowania leku Gyno Pevaryl. Już od 2 miesięcy walczę z grzybicą pochwy i bezskutecznie. Zaczęło się od zapalenia pęcherza, na który zapisał mi lekarz antybiotyk. Ból pęcherza przeszedł, ale niestety pojawiła się grzybica (jak czytam ta, którą ciężko wyleczyć). Wynik posiewu to Candida glabrata +++, która jedynie jest wrażliwa na Amfoterycynę B i Fucytozynę. Leki jakie już zastosowałam to: 1. Clotrimazolum gsk 100 mg - tabletki dopochwowe i krem oraz to samo, ale 500 mg, 2. Gynazol - krem w aplikatorze, 3. teraz obecnie mam wybrać Gyno Pevaryl 50 mg (tabletki dopochwowe). Oczywiście wspomagająco wybrałam już 2 op Lacibiosfemina. I na razie to nic nie daje. Dalej odczuwam, już nie tak świąd, jak pieczenie, a do tego ból w dole brzucha. I mam już dość. Czy jest szansa, że Gyno Pevaryl mi pomoże, czy skończy się tak jak w przypadku poprzednich leków? Wydaje mi się, że to walka z wiatrakami. Proszę o wskazówki co do dalszego stosowania tabletek Gyno Pevary. Czy w ogóle pomogą? Czy warto coś jeszcze wybrać? Wydaje mi się, że te leki jakie lekarz mi przepisuje, w składzie nie zawierają żadnego z w/w składników, który walczy z moją dolegliwością. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Magdalena Szymańska

Witam!

Globulki dopochwowe Gyno - Pevaryl 50 stosuje się zakładając jedną globulkę głęboko dopochwowo na noc. W tej dawce (50 mg) leczenie trwa 15 dni (na każdą noc jedna globulka). Natomiast w przypadku globulek o zawartości substancji czynnej 150 mg - 3 dni.

Rzeczywiście żadne ze stosowanych przez Panią leków nie zawiera amfoterycyny B ani flucytozyny. Preparaty zawierające te substancje są w większości stosowane tylko w lecznictwie zamkniętym (szpital). Tylko jeden preparat jest dostępny na receptę, jednak jego cena jest bardzo wysoka.

Proponuję, aby omówić kwestię z lekarzem prowadzącym, ewentualnie powtórzyć posiew, ponieważ jeżeli grzyby są wrażliwe tylko na te dwie substancje warto rozważyć zmianę sposobu leczenia na farmakoterapię celowaną - zwłaszcza, że dolegliwości nadal się utrzymują.

Pozdrawiam serdecznie!