Nawrót choroby afektywnej dwubiegunowej u mamy

Dzień dobry. Mam pytanie-moja mama przechodziła przez epizod maniakalny. psychoatrzy stwierdzili u niej chorowe afektywną dwubiegunową, 3 tygodnie spędziła w szpitalu psychiatrycznym po czym sama się wypisała czego wszyscy w domu baliśmy się bo wcześniej panował terror. Przyjmowała leki jednak jakiś czas temu przestała bo psychiatra ponoć stwierdził że już nie musi. Od jakiegoś czasu widzę tak jakby powolny nawrót. Coraz więcej energii w niej, chęci zakupów, załatwiania spraw. Co robić?

Dzień dobry,

Leczenie farmakologiczne w przypadku choroby afekt.dwubiegunowej ma charakter wieloletni, a niekiedy przyjmuje się leki do końca życia (szczególnie przy kolejnych epizodach). Stąd musi Pan sam rozeznać, czy mama SAMA przerwała leczenie (jak ze szp.) czy też rzeczywiście lekarz jej tak zalecił. Niemniej jednak, przy wystąpieniu objawów zwiastujących które Pan już obserwuje, należy mamę namówić (wziąć) na wizytę u psychiatry.