Nawrót depresji i trudności finansowe w utrzymaniu dzieci

z depresją walczę od 3 lat i właśnie mam kolejny nawrut jestem ojcem dwojga dzieci i z powodu tej choroby niepracuje i niemam środków do życia pytanie jest takie czy jest jakaś pomoc finansowa z zewnątrz prosze o pora

W niektórych przypadkach przyznawana jest okresowa renta lub świadczenie rehabilitacyjne. Warto dopytać swojego lekarza, czy w Pana przypadku byłaby taka możliwość. Wszystkie te świadczenia jednak przyznawane są po dostarczeniu dokumentacji zaświadczającej o tym, że pacjent się leczy.

Dzień dobry,

może skorzystać Pan z pomocy MOPSu i/lub wystąpić o rentę zdrowotną. W każdym przypadku powinien się Pan skontaktować z opieką społeczną, która posiada najwięcej informacji dotyczących świadczeń dla bezrobotnych.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak