Nawrót depresji po poronieniu

witam mam takie jedno pytanie od 4 lat samookaleczam się zeby złagodzić złość czy lęk w wieku 17 lat chciałam popełnic samobójstwo urodziłam zdrową córkę rok czasu był spokój zero nerwów zero objawów depresji w październiku poroniłam i czułam się bezsilna możliwe ze depresja mi powróciła. czy pani/pana zdaniem potrzebne jest leczenie w szpitalu. .?

Poronienie jest tak silnym negatywnych czynnikiem stresowym, iż może wywołać lub nasilić depresję. Natomiast wskazania do hospitalizacji z powodu zaburzeń psychicznych zależą między innymi od: bezpieczeństwa pacjenta (ryzyko samobójstwa) oraz od efektywności terapii ambulatoryjnej i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. U znakomitej większości naszych pacjentów wystarczające jest leczenie właśnie w poradni, z intensywnością dostosowaną do nasilenia problemów i potrzeb oraz możliwości pacjenta (np. łączenie farmako- i psychoterapii). Brak efektywności leczenia przy ciężkich i uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie objawach może być wskazaniem do hospitalizacji - całodobowej lub w trybie dziennym. Podobnie duże nasilenie ogólnomedycznych problemów zdrowotnych, ze współistniejąca ciężka depresją może być wskazaniem do leczenia w szpitalu. Mówimy tu o pacjentach, którzy wymagają intensywniejszej obserwacji i diagnostyki oraz leczenia niż to jest możliwe w poradni. Warto aby się Pani zgłosiła do swojego lekarza psychiatry w celu dokładnej oceny Pani stanu zdrowia i wspólnego ustalenia wskazań do leczenia, z uwzględnieniem jego trybu.

Dzień dobry,

Na to pytanie może Pani odpowiedzieć lekarz psychiatra WYŁĄCZNIE W KONTAKCIE OSOBISTYM czy w Pani przypadku konieczne jest leczenie na oddziale szpitalnym w tym momencie. Bezsprzecznie jednak "powinna" Pani być pod opieką lekarza psychiatry oraz PODJĄĆ PSYCHOTERAPIĘ.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Psychiatrii Dorosłych przy Szp.Uniwersyteckim w Krakowie (w ramach NFZ) lub prywatnie.