Nawrót dolegliwości refluksowych pomimo stosowanie leków

Witam, leczę refluks odkąd przestałam brać tabletki antykoncepcyjne. Lekarz rodzinny przepisał mi Pantopraz 1x1 tabletka i do tej pory pomagało, dolegliwości ustąpiły. Wczoraj (24 dzień leczenia) miałam silny nawrót dolegliwości, który utrzymuje się do dziś tj. silny ucisk w mostku, pieczenie w przełyku, ciągłe uczucie pełności w żołądku i "gulę" w gardle. Próbowałam doraźnie wspomóc się Ranigastem ale nie pomógł. Co powinnam zrobić? Czy taki nawrót dolegliwości jest normalny mimo brania leków?

Magdalena Mroczek

Być może trzeba będzie zmodyfikować leczenie lub pogłębić diagnostykę. Decyzję o tym podejmie lekarz prowadzący.