Nawrót grzybicy po kuracji lekami

Witam. Ostatnio miałem grzybicę. Smarowałem tydzień Clotrimazolum i 2 tygodnie Travocortem. Miałem nawrót. Później marowałem przez 1,5 tygodnia Clotrimazolum, 2 tygodnie Travocortem i 2 tygodnie Travogenem. Dodatkowo brałem tabletki Trioxal przez 4 tygodnie. Teraz dostałem na 3 dni Elosone i Alantan Plus. Dziś zauważyłem zaczerwienie w miejscach gdzie była grzybica oraz takie jakby pęcherzyki. Moje pytanie to czy nie jest to czasem kolejny nawrót grzybicy?! Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie jest to wykluczone. Myślę iż w tej sytuacji najlepszym wyjściem byłoby wykonanie badania mykologicznego. Jest co coś w rodzaju posiewu jak w przypadku bakterii. Na podstawie wyniku można zastosować konkretne leczenie celowane. Terapia zwykle jest doustna oraz miejscowa na raz.