Nawrót grzybicy w 16 tygodniu ciąży

Witam, 2 tyg temu lekarz przepisał mi pimafucin na grzybicę pochwy. Podczas 6dniowej terapii rzeczywiście nastąpiła poprawa natomiast po 2 dniach od zakończenia kuracji co prawda upławy się zmniejszyły ale pieczenie i swędzenie wróciło. Jestem aktualnie w 16tyg ciąży.W swojej apteczce znalazłam lek o nazwie natamycyna unia która pozostała mi po kuracji sprzed kilku miesięcy. Czy aby złagodzić objawy mogę zaaplikować ten lek? Wizyta u lekarza zaplanowana jest dopiero na przyszły tydzień. Kasia

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety w ciazy samodzielne sa stosowanie leków jest bardzo niebezpieczne i powinno byc zawsze konsultowane przez lekarza. Pozdrawiam