Nawrót kamieni po cholecystektomii

W 08.2013R miałam przeprowadzoną częściową cholecystektomię-51.291 . po atakach kolki ,usunięto mi dwa kamiene 28mm i 22 mm opierając się jedynie na mojej informacji że mam kamienie na woreczku które stwierdzono na badaniu usg we włoszech kilka lat wcześniej. Przed operacją nie miałam wykonanego usg. byłam pewna że usunieto mi kamienie i woreczek.10.10.2014 zrobiłam kontrolne usg z powodu innych chorób wykazało że mam kilka kamieni na woreczku. Jak to możliwe ze znowu je mam?

Witam. Przedziwna historia - jak widać może się zdarzyć! Zabieg bez badania USG? Zwykle nie usuwamy fragmentów woreczka a cały. Usunięcie samego kamienia z woreczka bez leków żółciopędnych oraz zmiany diety i nawyków żywieniowych bez wątpienia da nawrót.

Witam , nie potrafię odpowiedzieć autorytatywnie , czy złogi pozostały po poprzednim zabiegu , czy powstały na nowo! Możliwe , że jesli ma Pani skłonności do tworzenia kamieni - to powstały one na nowo, ale nie jest to pewne!!! z.żurawski