Nawrót nerwicy lękowej

Ok 10 lat temu przyjmowałem Seronil przez okres ok jednego roku, lek przepisał mi psychiatra na nerwicę lękową z napadami lęku samoistnie lek zaprzestałem brać, teraz po tych 10 latach spokoju znów mam nawrót choroby, lekarz przepisał mi mizoral w dawce 0,5 mg. czy to jest dobry lek przyjmuje go 3 dzień i tak samo jak przy seronilu mam teraz nasilone objawy lęku napadowego, jak się tak dzieję to biorę afobam w dawce 0.5 mg, czy mozaril jest lepszy na nerwice ??
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie. Mozarin jest nowym lekiem z grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny, tej samej do której należy Seronil. Jest to bardzo dobry lek, jak najbardziej zalecany przy nerwicach lękowych, jednak aby mógł w pełni rozwinąć swoje działanie potrzeba czasu - około 2-4 tygodni. Do tego czasu może Pan się wspomagać doraźnie przyjmowanym Afobamem.

Dzień Dobry Panu,

Jeśli chodzi o wybór leku, to na pytanie odpowie lekarz prowadzący Pana.

Z mojej strony sugerowałabym rozważenie podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej
(w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Życzę Panu dobrostanu.
Irena Mielnik-Madej