Nawrót objawów nerwicy po odstawieniu leków

Witam. Moje problemy zdrowotne zaczęły się od lipca ubiegłego roku, lekarze wyniki, wszystkie dobre stwierdzenie nerwica. Zażywałam początkowo sympramol i coaxil, z biegeim czasu odstawienie sympramolu, od 2 tygodni nie biorę coaxilu i objawy powrócił. Nie chcę wracać do leków, chodzę na psychoterapię lecz moim zdaniem nie pomaga, czy gdy przestanę się przejmować objawami,duszności, bóle w klatce czy nerwica sama ustąpi? Proszę o pomoc.

Psychoterapia jest równie skuteczna w pracy nad objawami, co leki. Proszę się jej trzymać i poprosić o wskazówki do pracy własnej (pracy z ciałem, oddechem, relaks). Trudno powiedzieć, czy nerwica sama ustąpi, jest przecież z jakiegoś powodu. Te powody powinny być również obiektem pracy w psychoterapii. Bywa tak, że w trakcie paniki pomagają od razu 3 oddechy przeponowe. Proszę je poćwiczyć i robić 3 oddechy przeponowe z przerwą (nie więcej na raz). Inna sprawa, że zwykle po odstawieniu leków pojawiają się kłopoty z nastrojem. Psychoterapia i osoby bliskie powinny pomóc w okresie odstawiennym. Pozdrawiam.

Witam. Szuka Pani cudownego rozwiązania, a cudów nie ma. Nerwica sama nie ustąpi. Odpowiednią formą leczenia jest psychoterapia. Nie napisała Pani, jak długo ona trwa, a psychoterapia może trwać naprawdę długo zanim przyniesie efekty. Na psychoterapię nie ma co "chodzić", w nią lepiej zaangażować się, pracować i przepracowywać swoje problemy. Jakie tematy porusza Pani na terapii? Co chce Pani w sobie zrozumieć? Zmienić? To znaczy co oprócz objawów? No i dlaczego omawia Pani te wątpliwości w internecie, a nie ze swoim lekarzem i swoim psychoterapeutą? Pozdrawiam