Nawrót pieprzyków pomimo chirurgicznego usunięcia

Mam 28 lat. Juz dwa razy mialem wycinane przez chirurga piprze. Biopsja pobranego materialu nie wykazywala zmian nowotworowych, ale niepokoje sie bo stale pojawiaja sie nowe pieprzyki, ktore rosna i ciemnieja. Jakie jest ryzyko, ze kiedys bede mial czerniaka? W rodzinie nie bylo przypadku czerniaka ale babcia miala zlosliwego raka piersi. Nie opalam sie wogole, ale naturalnie od zawsze mialem duzo pieprzy. Co pol roku kontroluje zmiany u chorurga.

Witam. Ilość zmian na skórze wynika z wrodzonej tendencji do powstawania znamion i nie musi wiązać się z powstaniem w przyszłości nowotworu skóry. Proszę pozostać pod stałą kontrolą dermatologa/chirurga.