Nawrót po ostrej białaczce szpikowej i przeszczepie

Witam. Od jakiegoś czasu gorzej się czuję. Bardzo szybko się męczę i nie mogę złapać tchu. Czasami też boli mnie żołądek, ostatnio też wątroba. Mam też wahania nastrojów i cały dzień chodzę osowiała i mam problemy ze snem. Dodam, że jestem po ostrej białaczce szpikowej i przeszczepie szpiku (5 lat temu). Boję się. Zauważyłam też na nodze siniaka, a jak jestem lekko przeziębiona to wychodzą mi od razu na szyi węzły chłonne. Czy to może być nawrót? Jestem przerażona, boję się iść do lekarza..

Witam, obawiam się, że zdalnie nikt pani nie odpowie na to pytanie.
Przyczyna może być też psychogenna. Pamiętając wydarzenia sprzed kilku lat, być może doszły jeszcze jakieś inne wydarzenia stresowe (praca, dom, zdrowie) i doszło do ujawniania się zaburzeń lękowo-depresyjnych o charakterze reaktywnym (obecnie się to nazywa zaburzeniami adaptacyjnymi).
Podsumowując - proponuję zrobić sobie podstawowe badania krwi (morfologia z rozmazem, OB, CRP), a potem do specjalisty. Jeśli jest duża kolejka - to lekarz rodzinny też wstępną diagnozę może postawić.
Jeśli lekarze somatyczni nie znajdą żadnych odstępstw od normy - zachęcam do odwiedzenia psychiatry.

lęk nie jest dobrym doradzcą.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza