Nawrót przepukliny pachwinowo-mosznowej po operacji

witam , mialem operacje przepukiny pachwinowo mosznowej rok temu , i teraz znow nawot tylko troche wyzej , nie mam wysilku fizycznego ,do tej pory po operacj nie podnioslem wiecej niz ok 14 kg (tyle wazy moje dziecko)co mam z tym teraz robic , gdzie sie udac , czy nawroty beda caly czas?

Witam! Nawrót przepukliny może się zdarzyć - czasami pęknie nić - , ale nawroty po wszyciu siatki nie zdarzają się często . Nie pisze Pan nic czy operacja była z wszyciem siatki PHS czy nie. Proszę udać się ponownie na konsultację chirurgiczną celem ponownej operacji. Mam nadzieję, że będzie skuteczniejsza i już bez nawrotu.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Witam. Wszystko zależy od słabości powięzi oraz rodzaju wykonanego zabiegu - czy była wszczepiona siatka? Trzeba pokazać się w poradni chirurgicznej z wypisem poprzedniej operacji.