Nawrót przepukliny pępkowej po operacji

Dzień dobry. Panie doktorze moja mama trzy miesiące temu miała operacje przepukliny pępkowej dziś mama coś podniosła i znowu ma koło pempka ma taką samą kulkę jak przed zabiegiem . czy jest to teraz grozne i kedy musi iść do lekarza?

Z wyrazami szacunku
dr n.med. Marek Rodzeń
specjalista chirurg

To zapewne nawrót przepukliny. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Jeśli nie występują dolegliwości można taką przepuklinę zoperować w trybie planowym i nie ma powodu do niepokoju.