Nawrót ropnia w kanale odbytnicy

2 miesiące temu miałem w szpitalu wycinany pod narkozą ropien przy odbytu. Był bardzo duży. Po 2 kontrolach lekarz stwierdził, że ropa może wyciekać nawet do 2-3 miesięcy. I tak niestety jest ale juz mniej wycieka. Niestety teraz znów mam problem bo wyrósł mi nowy ropien w kanale odbytnicy. Obawiam się, że to kolejny ropien lub hemoroid. Do lekarza dopiero ide 5 września. Czy mogę stosować jakies maści jesli rana po 1 ropniu jest nadal otwarta? Mam procto glyvenol i posterisan H

Aleksander Ropielewski

Są to leki stosowane w żylakach odbytu i nie pomogą one w leczeniu ropnia. W leczeniu ropnia skuteczny jest drenaż i antybiotykoterapia, daltego sugeruję szybszy kontakt z lekarzem w przypadku narastania objawów i ewakuację ropnia.

Niestety jeśli jest tak jak Pan opisuje, to znaczy, że cierpi Pan na przetoke odbyty z okresowym wytwarzaniem ropni. Spawa jest dość skomplikowana i wymaga specjalistycznego leczenia i to nie polegajacego na stosowaniu maści. Wskazane byłoby wykonanie trójwymiarowego USG przezodbytniczego aby ustalić zakres choroby.

Wiecej informacji znajdzie Pan na naszeszej stronie ) należy skopiować link poniższy i wkleić do przeglądarki ):

http://www.melitamedical.pl/leczenie-przetok-okoloodbytniczych/