Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 5 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nawrót rumienia podczas leczenia boreliozy

Witam, mój problem polega na tym,że od około miesiąca biorę antybiotyki na boreliozę. Po pewnym czasie rumień zaczął mi znikać, natomiast od około 3 dni rumień powstał mi od nowa. Czy to normalne? Czy może w ogóle nawet trochę nie wyleczyłem boreliozy?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Warto zmienić antybiotyk. Jeśli to była amoksycylina to proszę przejść np na azitromycine lub klarytromycyne. Sugeruje aby całość leczenia trwała 6 tyg.

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety