Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nawrót rumienia podczas leczenia boreliozy

Witam, mój problem polega na tym,że od około miesiąca biorę antybiotyki na boreliozę. Po pewnym czasie rumień zaczął mi znikać, natomiast od około 3 dni rumień powstał mi od nowa. Czy to normalne? Czy może w ogóle nawet trochę nie wyleczyłem boreliozy?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Warto zmienić antybiotyk. Jeśli to była amoksycylina to proszę przejść np na azitromycine lub klarytromycyne. Sugeruje aby całość leczenia trwała 6 tyg.

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety