Nawrót torbieli na jajniku

Torbiel na jajniku!Proszę o pomoc ,ponad rok temu przy badaniu gin wykryto u mnie torbiela na jajniku 5 cm leczona byłam ovulastan przez 9 mies -efekt pozytywny.Ostatnio zrobiłam sobie cytologie wynik .cechy odczynu zapalnego flora bakt.mierna typu ziarniaków czynniki infekc (mikroorganizmy ) przy wizycie zostałam zbadana i okazało sie ,że robi się mała nadżerka i mam torbiela na jajniku 3,5 cm po zakoń. leczeniu dlaczego mi znowu się zrobił? dostałam duphastan i gynalgin czy zajdę w ciąże?

Lek. Katarzyna Szymczak

Torbiele niestety często nawracają, mogą występować w związku z zaburzeniami hormonalnymi. Ciąża jest możliwa, ale torbiele mogą być przyczyną trudności w zapłodnieniu.
Pozdrawiam