Nawrót trądziku po stosowaniu Axotretu

Witam, Mój problem polega na tym,że trądzik po stosowaniu axotretu (10miesięcy) wrócił już po niecałych 3 miesiącach. Nie miałam zmian ropnych a drobną kaszkę na całej twarzy, teraz nie wygląda to tragicznie ale znów faktura twarzy nierówna. Nie wiem czy brać dawkę przypominającą czy poczekać. Chiałabym zajść w tym roku w ciążę, więc mam pytanie ile trzeba czekać po odstawieniu axotretu żeby usunął się z organizmu? Magda 26 lat

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się koniecznie do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.