Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nawrót trądziku po terapii Izotekiem

Witam Od 16 roku leczę się na trądzik wykupiłam chyba już pół apteki kremów aż wreszcie dermatolog przepisała mi Izotek który pomógł mi na dwa lata problem znowu powrócił a moja dermatol znowu męczy mnie różnymi kremami które raz pomagają a raz nie.Warto wspomnieć że trądzik pojawia się się także troszkę na plecach i na dekolcik.Hormony mam w porządku.Nie wiem co mam zrobić może jakieś inne badanie.Nie wiem w czym jest problem.:(
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

No cóż, tradzik to problem o wielorakim podłożu. Hormony w normie, co nie znaczy, że nie było zmiany ich poziomu( norma jest szeroka) Być może ma Pani problem z nietolerancja pokarmową? ( nie mówię o alergii) Być może trzeba rozwazyc powtórna terapię Izotekiem? pozdrawiam Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Proszę spróbowac odstawić mleko na 2-3 tyg., wielu osobom z trądzikiem nie służy. Dobrze byłoby sprawdzić czy w organizmie nie ma stanów zapalnych ( np. ząb, migdałki) - stan zapalny także może przyczynić się do trądziku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy