Nawrót włókniaka na palcu u dziecka

witam mój syn mając 4 miesiące miał usuwany włókniak na prawej stopie drugi palec. włókniak zniszczył płytkę paznokcia.Obecnie syn ma 11 miesięcy i włókniak znowu się pojawił na tm samym palcu z boku. byliśmy u lekarza i wyznaczyli znowu termin w lipcu wycięci go. proszę o pomoc czy jest jakaś maść lub inna metoda żeby wyleczyć włókniaka. czy jedyne leczenie to usuwanie go co jakiś czas. mogę wysłać zdjęcia jak to wygląda.  prosze o odpowiedz

Jedną z właściwości włókniaka skóry jest możliwość miejscowego nawrotu. Metodą leczenia z wyboru jest chirurgiczne wycięcie z marginesem tkanek zdrowych. Nie ma możliwości skutecznego zastosowania maści, płynów... Ważne jest mikroskopowa ocena preparatu po zabiegu.