Nawroty kaszaków na głowie po wycięciu u 19-latka

Nawroty kaszaków po wycięciu Witam od jakis 5 miesiecy mam na glowie zdiagnozowane 3 kaszaki.. bylem u chirurga i wycial je wszystkie ale one nawracaja.. jeden byl juz ciety 4 razy juz po 2 dniu po zabiegu wyczuwam ze tworzy sie nowy w tym samym miejscu.. Co zrobic zeby kaszaki nie nawracaly ? Pozdrawiam Mateusz

Dr n. med. Grzegorz LuboiĹski

Szanowny Panie, problem w tym, że jeżeli kaszaka nie usunie sie w całości wraz z torebką - będzie on nawracał. Pozostawieniechociażby małego fragmentu torebki spowoduje nawrót.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam. Masz pecha i wrodzoną skłonność do powstawania tych zmian. Po wycięciu nie odnawia się stary, lecz powstaje nowy. Nie ma rady trzeba wycinać i nie doprowadzać do zbytniego powiększenia się ich.