Nawroty ropnia okołoodbytniczego u dziecka

Córeczka miała ropnia okoloodbytniczego po zabiegu w szpitalu pod znieczuleniem miała zabieg. Od tamtego czasu byliśmy jeszcze 2 razy na nacinaniu ropnia. Jednakże dzisiaj pani chirurg powiedziała skoro znowu sie pojawiło i po nocy zniknęło to znaczy ze wszystko jest ok. Mamy dalej psikac octeniaeptem i zmieniać pieluszki jak najczęściej... Powinnismy zmienić lekarza czy po prostu czekać na rozwój sytuacji (mała miała z posiewu bakterie kalowca) proszę o radę. Pozdrawiam

Niestety ropnie okołoodbytnicze mogą wiązać się z przetoką do kanału odbytu i to może powodować nawroty. W takiej sytuacji dopóki kanał przetoki nie "wysztancuje" się do wielkości umożliwającej zasondowanie i sprawdzenie jej nie ma rady i trzeba czekać.