Nawyk kiwania głową od dziecka

Witam serdecznie. Nie wiem czy Państwo są wianie mi pomóc ponieważ to bardzo dziwne. Od dziecka "kiwam głową"jako dziecko robiłem to przez cały czas, mama twierdzi że jako niemowlę już tak robiłem. Dzieci się śmiały w podstawówce, a ja nie mogłem nad tym zapanować, ponieważ działo się to podświadomie. I dzieje się tak do tej pory teraz panuje nad tym i chyba tak już się nie zdarza. Podczas gdy intensywnie myślę odrazu kiwam sobie głową. podczas snu kładę głowę na rękę i kiwanie pozwala mi zasnąć

Podobne zachowania w dzieciństwie często stanowią formę samouspokojenia. Jeśli utrzymują się w dorosłym życiu- warto zgłosić się do psychologa i przyjrzeć emocjonalnym przyczynom niepokoju.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Czynność nawykowa jaką w Pana przypadku jest kiwanie głową mogą mieć podłoże emocjonalne. Jeżeli jest to dla Pan kłopotliwe i chciałby Pan nad tym zapanować, polecam konsultację psychologiczną.

Pozdrawiam serdecznie.