Nawyk rozdrapywania rak i leczenie psychiatryczne

Lecze się psychiatrycznie, biore leki antydepresanty i na psychoze Moim problemem jest rozdrapywanie ran a wlaściwie to zdrapywanie strupkow na tych ranach Z tego powodu rany się nie goją, robi się ich coraz więcej Lekarz dal mi na to Hydroksyzyne ale po 10 mg zażytych ja usypiam Szkoda życia na ciągle spanie Lekarz powiedzial, że nic poza tym się na to nie daje Ja mu nie wierze Chodzilam 2 lata do dobrego psychologa co tydzień ale niestety objawy drapania nie ustąpily Jakie leki by mogly pomóc

Witam
Przyczyną rozdrapywania ran są najczęściej
traumy i urazy doznane w dzieciństwie,
których wspomnienia sprawiają tak ogromny
ból, że osoba cierpiąca rozdrapuje rany,
by bólem tym zagłuszyć cierpienia duszy.
Najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia rozwiązania problemu
jest właściwie dobrana psychoterapia.
Może też Pani zakładać solidny
opatrunek na rany.
Gdyby chciała Pani porozmawiać
o problemie to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
opisane zachowania mają charakter autoagresywny i należą do zaburzeń kontroli impulsu. Jest przejawem wewnętrznego napięcia na wskutek lęku. Bardzo skuteczne w redukcji takiego nieprzyjemnego napięcia są metody pracy z oddechem, pracy z ciałem.
Zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się emocjonalnym trudnościom, które są przyczyną napięcia i czynności służących jego rozładowaniu. Przepracowanie ich w psychoterapii pozwoli na skuteczne i trwałe pozbycie się czynności natrętnych.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Rozdrapywanie ran jest jedna z form autoagresji, która może przejść wręcz w coś w rodzaju kompulsji ( czyli przymusu zrobienia tego), żeby zmniejszyć napięcie, które pojawia się ... No właśnie i tu warto byłoby się przyjrzeć kiedy Pani to robi, co jest impulsem? Jest to bardzo ważne, żeby móc wyeliminować albo zmniejszyć tę chęć drapania. Zwykle przyczyna jest gdzieś głęboko i warto byłoby dotrzeć, ale sposoby typu : obandażowanie, waskie rękawy itp. aby gdzieś pod opatrunkiem się zagoiło,też mogą pomóc. Pozdrawiam.

www,pomocpsycholog.pl

Witam serdecznie,
Mówi Pani o tym, że korzystała z pomocy psychologa przez 2 lata, co sprawiło, że uporała się Pani z problemami poza jednym - rozdrapywaniem ran. Obecnie specjaliści nie są w stanie Pani pomóc, przez co pojawiło się uczucie bezradności i nie godzenie się na obecne formy farmakoterapii.
Rozdrapywanie raz jest zachowaniem autoagresyjnym, czyli jest to zadawanie bólu samemu sobie, mówi się o "karaniu samego siebie". Pozostaje pytanie : z czego to wynika? Może warto wrócić do swojego psychologa i popracować na tą trudnością albo zaczerpnąć konsultacji u kogoś innego.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska