Nawyk ustawiania głowy do przodu

witam.od 10 roku życia mam nawyk ustawiania glowy do przodu.z początku to była tylko szyja,potem już widzena zdjeciach że skrocil się miesień karku,i całą głowa z szyją skróconą jest pochylona do przodu.Teraz mam 19 lat,czy jest szansa rehabilitacją czy innymi sposobami przywrócić praiwdlowe ułożenie głowy?Kiedy naciagam szyję i prawidłowo do tyłu cofam glowę,to czujęstraszne niapięcia mięsni.Czy po 9 latach miesnie naciągną się z powrotem do prawidlowego ulozenia?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.