Nefropatia a stosowanie odżywek białkowych i kreatyny

Witam, choruje na nefropatie typu Iga, jedyne objawy to krwinkomocz, i ew. W czasie np choroby lekki białkomocz. Chciałbym do siłowni która praktykuje dołączyć odzywki, konkretnie interesuje mnie suplement białka i dalej kreatyna. Kreatyna w dzień treningowy 15g i nietrenowy 5g. Wyniki kreatyniny sa w normie. Czy jest jakies ryzyko brania tych suplementów?

Czy jest Pan na jakiejś diecie w związku z chorobą? W nefropatiach zaleca się ograniczenie niektórych pierwiastków oraz białka, więc nie sądzę aby był to dobry pomysł. Powinien się Pan skonsultować z lekarzem.