Negatywne myśli podczas samotnego przebywania w domu

Witam od niedawna mam dziwne objawy tzn siedzę w domu i nagle przychodzi ta myśl ze jeste sama a jak mi się cos stanie to nikt mi nie pomorze lub jadąc w autobusie mam te same myśli dodam ze całymi dniami jeste sama z córką w domu dopiero o 17 przychodzi mąż z pracy i wszystko mi przechodzi staram sie o tym nie myśleć i zająć czymś myśli .Czy to mogą być początki depresji dodam ze dobrze się czuje .3 lata temu miałam nie mile przeżycia w domu rodzinnym czy to może z tego powodu

Dzień dobry Pani
Opisuje Pani początkowe objawy lęku. Wspomina Pani że 3 lata temu doznała Pani nie miłych przeżyć w domu rodzinnym. Czasami tak jest że dopiero po pewnym czasie od różnych trudnych wydarzeń zaczynamy cierpieć z powodu objawów lękowych. Polecałabym skorzystać z psychoterapii aby poradzić sobie z wydarzeniami i tym samym zapobiec rozwojowi nerwicy lękowej.
Anna Suligowska

Tego typu myśli pojawiają się bardzo często w zaburzeniu lęku panicznego. Skoro są to początki, warto jest nie dopuszczać do rozwinięcia się choroby - proszę udać się do psychologa i podjąć z nim współpracę. Szczególnie polecam na tego typu zaburzenie pójść na terapię do psychologa poznawczo-behawioralnego, który zajmuje się właśnie sposobem myślenia o sobie i świecie. W tym nurcie jest wiele efektywnych metod radzenia sobie z nieracjonalnym myśleniem pojawiającym się w przypadku lęku panicznego. Pozdrawiam i powodzenia!

Przede wszystkim proszę udać się na konsultację do psychiatry.
Specjalista postawi rozpoznanie i podejmie decyzję dotyczącą dalszego leczenia. Psychiatra oceni nasilenie Pani objawów i zdecyduje czy wymaga Pani leczenia farmakologicznego czy wystarczy psychoterapia a może połączenie obu metod.
Rozpoznanie lęku czy też lęku panicznego jest rozpoznaniem lekarskim i to rozpoznanie powinien postawić lekarz!!!